Aktualności

Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 04.04.2023

Wracający po służbie do domu mundurowy z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie zauważył kierowcę Seata, który nie trzyma pasa ruchu. Zjechał za nim na najbliższą stację benzynową i zabrał kluczyki wzywając kraśnicki patrol. 26 latek z gminy Borzechów miał ponad 1,5 promila. Stracił prawo jazdy, ostatecznie za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Po zakończonej służbie funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie wracał w niedzielę przed północą do domu. Przejeżdżając przez gminę Urzędów zauważył, że jadący przed nim Seat nie trzyma pasa ruchu.

Policjant zjechał za nim na okoliczną stację  benzynową. Kiedy podszedł do kierowcy, wyczuł woń alkoholu, jednak zaprzeczał jakoby coś spożywał. Policjant nie uwierzył w te zapewnienia, odebrał kierowcy kluczyki od pojazdu i wezwał patrol.

Kraśniccy policjanci sprawdzili stan trzeźwości 26 letniego mieszkańca gminy Borzechów, Miał ponad 1,5 promila.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Gdy mężczyzna wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej przez sąd kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie sąd.

Jeżeli będziemy świadkami podobnej sytuacji i będziemy mieć wątpliwości co do zachowania kierującego, dzwońmy na numer alarmowy 112.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Powrót na górę strony