Aktualności

Tragiczny wypadek z udziałem pieszego. Zatrzymany kierowca Volkswagena

Data publikacji 29.03.2023

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wieczorem w powiecie ryckim. Na drodze ujawniono leżącego bez oznak życia pieszego. Pomimo udzielonej reanimacji 69-latek zmarł. Wszystko wskazywało na to, że został potrącony przez pojazd. W trakcie prowadzonych czynności, na miejsce przyjechał 23 latek, który najprawdopodobniej uczestniczył w wypadku. Mężczyzna został zatrzymany, a jego pojazd zabezpieczony. Ustalamy, jak doszło do tego zdarzenia.

Do wypadku doszło w wtorek w miejscowości Rokitnia Stara. Po godz. 20:00 policjanci z ryckiej komendy otrzymali informację o ujawnieniu mężczyzny leżącego przy drodze bez oznak życia.  Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Jednak  mimo podjętej reanimacji  życia 69 -latka z gminy Stężyca nie udało się uratować.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynikało, że mężczyzna uczestniczył w zdarzeniu drogowym z nieustalonym początkowo pojazdem. Kierujący odjechał  z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy pieszemu.

W trakcie prowadzonych czynności, na miejsce przyjechał 23 latek, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Policjanci na jednej z posesji w powiecie ryckim zabezpieczyli uszkodzonego Volkswagena, którym mężczyzna miał wcześniej kierować.  

23-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.  Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że w trakcie zatrzymana był trzeźwy.  Pobrano również od niego krew do dalszych badań.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku. Decyzją będącego na miejscu prokuratora ciało pieszego  skierowano na sekcję zwłok.   

Teraz sprawą wypadku zajmą się śledczy, którzy dokładnie będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

 

 

Powrót na górę strony