Aktualności

Zatrzymania i areszty za pobicie nastolatka

Data publikacji 29.03.2023

Lubartowscy policjanci zatrzymali 19 i 17-latka, którzy w weekend pobili swojego 19-letniego znajomego. Leżącego na ziemi nastolatka napastnicy kopali i bili po głowie. Sprawcy pobicia zostali namierzeni dzięki nagraniu ze zdarzenia, które dostarczyła Policji postronna osoba. Obydwaj zatrzymani usłyszeli zarzuty, a sąd aresztował ich na 3 miesiące. 19-latek odpowie także za kradzież telefonu, którym nagrywał zdarzenie.

Do zdarzenia doszło z piątku na sobotę w Lubartowie. Dwóch nastolatków pobiło swojego znajomego. Oprawcy kopali i uderzali po głowie leżącego na ziemi chłopaka.

O tym przestępstwie policjanci z lubartowskiej komendy dowiedzieli się od postronnej osoby. Otrzymali również nagranie, na którym zostało zarejestrowane całe zdarzenie oraz wizerunki napastników.

Policjant ubrany po cywilnemu prowadzi zatrzymanego mężczyznę z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu.

Kryminalni szybko ustalili dane osób biorących udział pobiciu i ich zatrzymali. Sprawcami okazali się mieszkańcy  Lubartowa w wieku 17 i 19 lat. Obydwaj zostali osadzeni w policyjnym areszcie lubartowskiej komendy.

Policjanci prowadza zatrzymanego mężczyznę.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia. Obaj odpowiedzą za pobicie powiązane z czynem o charakterze chuligańskim. Grozi im za to do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, 19-latek odpowie za kradzież telefonu, którym nagrywał całe zdarzenie.

We wtorek obydwaj zostali doprowadzeni do Sądu, który zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony