Aktualności

Nietrzeźwy kierujący uderzył w samochód, w którym spało niemowlę

Data publikacji 25.03.2023

23 latek jadąc Fordem uderzył w zaparkowany na poboczu samochód Audi, w którym spało kilkumiesięczne dziecko. Zdarzenie miało miejsce we Wrzelowcu. Jak się okazało, mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 14.00 we Wrzelowcu(gmina Opole Lubelskie). Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący Fordem 23 latek z gminy Józefów nad Wisłą, jadąc od Opola Lubelskiego uderzył w zaparkowany na poboczu samochód marki Audi, wewnątrz którego spało kilkumiesięczne niemowlę. Na szczęście dziecku nic się nie stało.  

W trakcie czynności funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 23 latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto ustalono, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany. 

Za kierowanie „na podwójnym gazie” grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

aspirant sztabowy Edyta Żur

Powrót na górę strony