Aktualności

Jechał 163 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 18.03.2023

24 latek, który w Dominowie jechał 163 km/h w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Za przekroczenie prędkości oraz nieprawidłowy stan techniczny pojazdu, w tym za wydawany nadmierny hałas z wydechu otrzymał łącznie 3000 złotych mandatu i 15 punktów karnych. Policjanci z drogówki zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Lublinie, jadąc przez miejscowość Dominów, zauważyli jadącego z nadmierną prędkością kierującego Subaru. Po dokonaniu pomiaru prędkości okazało się, że jedzie 163 km/h, czyli o 113 za dużo niż prędkość dozwolona. 24 latek nie słyszał wydawanych do zatrzymania sygnałów i kontynuował jazdę. Jak tłumaczył słuchał głośno muzyki i spieszył się do pracy. Sygnały radiowozu z pewnością zagłuszał  również wydech jego pojazdu, który wydawał nadmierny hałas. 

Za przekroczenie prędkości mieszkaniec powiatu lubelskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Z uwagi na nieprawidłowy stan techniczny pojazdu, w tym wydawany nadmierny hałas z wydechu, otrzymał 500 złotych mandatu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy, a także dowód rejestracyjny.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych!

młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

 

Powrót na górę strony