Aktualności

Dozór za nielegalne posiadanie broni

Data publikacji 17.03.2023

Zatrzymaliśmy 48-letniego mieszkańca powiatu ryckiego, który na swojej posesji posiadał broń bez wymaganego zezwolenia oraz amunicję. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego dozór Policji. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

W środę  policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Ryk oraz Puław dokonali przeszukania posesji należącej do 48-letniego mieszkańca powiatu ryckiego.  W garażu znajdującym się na posesji policjanci ujawnili dwie jednostki broni palnej krótkiej, broń długą pneumatyczną typu wiatrówka  oraz 97 sztuk naboi.

Jak ustalili policjanci  mężczyzna nie posiada wymaganego pozwolenia na broń. Broń oraz amunicja,  zostały zabezpieczone i zostaną poddane badaniom przez biegłych. Mężczyzna natomiast został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty. Wczoraj decyzją prokuratora  zastosowano wobec niego dozór policji.  

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego nielegalne posiadanie broni zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

aspirant sztabowy  Agnieszka Marchlak

  • zabezpieczona broń (1)
  • zabezpieczona wiatrówka
  • naboje
Powrót na górę strony