Aktualności

Zmarł 73-latek potrącony na przejściu dla pieszych

Data publikacji 17.03.2023

W szpitalu zmarł 73-latek, który został potrącony na przejściu dla pieszych. Do wypadku doszło wczoraj w Radzyniu Podlaskim na ulicy Zabielskiej. Przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu przez kierującego renault. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Miejsce wypadku drogowego. Samochód marki Renault stoi na przejściu dla pieszych, a przed nim oznakowany radiowóz

Do zdarzenia doszło wczoraj w Radzyniu Podlaskim na ulicy Zabielskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów radzyńskiej jednostki wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault Scenic, 74-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego potrącił pieszego, który przechodził przez jezdnie na przejścia dla pieszych.

W wyniku wypadku drogowego 73-letni pieszy, mieszkaniec Radzynia Podlaskiego doznał poważnych obrażeń ciała i trafił do szpitala. W chwili wypadku kierujący renault mężczyzna był trzeźwy. Dziś rano otrzymaliśmy informacje o śmierci 73-latka w szpitalu.

Policjant wykonujący oględziny samochodu marki Renault

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku drogowego oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że rowerzyści, motocykliści i piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą zostać poważnie ranni.

podkomisarz Piotr Mucha

Powrót na górę strony