Aktualności

Potrącił kierującego ruchem policjanta!

Data publikacji 11.03.2023

Wczoraj wieczorem na krajowej dwójce w miejscowości Styrzyniec, 70-letni kierowca ciężarówki potrącił kierującego ruchem policjanta bialskiej drogówki. W chwili wypadku nasz kolega znajdował się poza radiowozem. Doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala, na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ustalamy wszystkie okoliczności wypadku.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 19.00 na drodze krajowej K-2 w miejscowości Styrzyniec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podróżujący ciężarowym Renaultem 70-letni obywatel Ukrainy, potrącił kierującego ruchem policjanta. Kierowca ciężarówki jadący w stronę Międzyrzeca Podlaskiego prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości podczas omijania funkcjonariusza wykonującego czynności w rejonie kolejki. Policjant posiadał latarkę jak też kamizelkę odblaskową, pomimo tego 70-latek prawdopodobnie nie zauważył mundurowego.

W chwili wypadku kierowca był trzeźwy. Potwierdziło to wykonane przez policjantów badanie. W wyniku wypadku nasz kolega doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony