Aktualności

Poszukiwany 21-latek schował się … w tapczanie

Data publikacji 07.03.2023

Dzielnicowi ze Szczebrzeszyna zatrzymali 21-latka, który unikał zasądzonych kar i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Młody mężczyzna miał zasądzoną karę roku i 9 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa, których się dopuścił. Mimo zapewnień matki, że syna nie ma w domu, policjanci dokładnie sprawdzili pomieszczenia i znaleźli poszukiwanego, ukrytego …w tapczanie.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie podczas obchodu rejonu odwiedzili jedną z posesji na terenie gminy Szczebrzeszyn. Przypuszczali, że może tam przebywać mężczyzna, który unikał zasądzonych kar i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Drzwi policjantom otworzyła matka poszukiwanego. Zapewniała mundurowych, że syna nie ma w domu. Jednak policjanci nie uwierzyli w jej słowa i postanowili sprawdzić pomieszczenia domu. W jednym z pokoi odnaleźli poszukiwanego. Okazało się, że 21-latek chcąc uniknąć zatrzymania, ukrył się…w tapczanie.  

Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Zamościu wydał pięć nakazów doprowadzeń do zakładu karnego. 21-latek był karany za kradzieże i włamania. Mężczyznę poszukiwała również Prokuratura Rejonowa w Zamościu celem wykonania z jego udziałem czynności procesowych.

Poszukiwany 21-latek trafił do policyjnego aresztu, a później do Zakładu Karnego. Spędzi tam najbliższy rok i 9 miesięcy.
 

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło

 

Powrót na górę strony