Aktualności

Policjanci i „drifterzy” rozmawiali z młodzieżą

Data publikacji 06.03.2023

„By życie nie skończyło się na drodze” pod takim hasłem odbyło się spotkanie profilaktyczne z uczniami w Radzyniu Podlaskim. Tematem przewodnim warsztatów było bezpieczeństwo i odpowiedzialność młodych kierowców. Nastolatkowie mieli okazję dowiedzieć się, jak poważne mogą być konsekwencje brawury za kierownicą. Prelegentami byli policjanci radzyńskiej drogówki oraz Pan Wojciech i Dawid Sposób - Drużynowi Mistrzowie Polski w driftingu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom w zakresie kształtowania właściwych postaw i zachowań na drodze, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim wspólnie z Panem Wojciechem i Dawidem Sposobem - Drużynowymi Mistrzami Polski w driftingu przeprowadzili na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim spotkanie dla uczniów poświęcone tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Głównym celem spotkania było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych, a także wzrost świadomości w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze.

W czwartkowym spotkaniu z młodzieżą uczestniczył także Pan Robert Gmitruczuk Wicewojewoda Lubelski, a także Pan Michał Zając Wicestarosta Radzyński, którzy podzieli się z młodzieżą swoimi spostrzeżeniami z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzięki tego typu spotkaniom, nastoletni użytkownicy dróg mogą zapoznać się bądź przypomnieć sobie obowiązujące zasady poruszania się w ruchu drogowym, a także przeanalizować przykłady właściwego zachowania się na drodze.

Przedstawiciel radzyńskiej drogówki, przybliżył przepisy, dotyczące w szczególności młodych kierowców. Miało to na celu uzmysłowienie tym, którzy już mają prawo jazdy i tym, którzy wkrótce o nie będą się starali, że za swoje czyny każdy sam ponosi odpowiedzialność. 

podkomisarz Piotr Mucha

  • uczestnicy i zaproszeni goście
  • Policjant RD w trakcie spotkania (3)
  • Pan Robert Gmitruczuk w trakcie wypowiedzi
  • Pan Michał Zając Wicestarsosta Radzyński
  • insp. Zbigniew Krzos na spotkaniu z młodzieżą (1)
  • Pan Wojciech i Dawid Sposób - Drużynowi Mistrzowie Polski w driftingu
Powrót na górę strony