Aktualności

„Drogi” rajd przez Mełgiew

Data publikacji 03.03.2023

2500 złotych mandatu, 15 punktów karnych i utrata prawa jazdy na trzy miesiące to konsekwencje jakie poniesie 30-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. W obszarze zabudowanym pędził Audi mając na liczniku 138 km/h!

Wczoraj przed południem w miejscowości Mełgiew na ul. Lubelskiej policjanci ze świdnickiej drogówki kontrolowali prędkość kierujących. Zauważyli w pewnym momencie Audi, które mknie z nadmierną prędkością. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierowca jechał mając na liczniku 138 km/h.

Za kierownicą pojazdu siedział 30 – latek z gminy Mełgiew. Za popełnione przez niego przewinienia na drodze policjanci ukarali go mandatem w wysokości 2500 złotych. Na jego konto powędrowało też 15 punktów karnych. Dodatkowo policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Piraci drogowi, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego!

starszy aspirant Elwira Domaradzka

Powrót na górę strony