Aktualności

Łapówką próbował uniknąć mandatu za przekroczenie prędkości

Data publikacji 03.03.2023

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 49-latkowi, który, próbując wręczyć łapówkę policjantom drogówki, chciał nakłonić ich do odstąpienia od czynności służbowych. Kierowca Toyoty został zatrzymany do kontroli, gdyż przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 40 km/h. Teraz czekają go spore problemy.

 

Wczoraj policjanci ruchu drogowego opolskiej komendy zatrzymali w Osinach do kontroli kierowcę Toyoty. Okazało się, że w terenie zabudowanym pędził z prędkością 92 km/h.

 

Wiedząc o grożących mu konsekwencjach, postanowił "załatwić" sprawę w inny sposób. Kierujacy pojazdem 49 letni mieszkaniec powiatu świdnickiego zaproponował policjantom 400 zł łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. O całej sytuacji mundurowi natychmiast powiadomili oficera dyżurnego jednostki. 

 

Mężczyzna został zatrzymany. Wkrótce usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Grozić mu może za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

aspirant sztabowy Edyta Żur

Powrót na górę strony