Aktualności

Nieszczęśliwy wypadek podczas pracy w rolnictwie

Data publikacji 02.03.2023

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na jednej z posesji w Ulhówku. 60-letni właściciel gospodarstwa został przygnieciony podczas podczepiania rozsiewacza nawozów do ciągnika rolniczego. Pomimo podjętej reanimacji, życia mężczyzny niestety nie udało się uratować.

Tomaszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku przy pracy w rolnictwie, do którego doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w miejscowości Ulhówek.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 60-letni właściciel gospodarstwa, będąc w stodole, podczas podczepiania do swojego ciągnika rolniczego rozsiewacza nawozów, został przygnieciony przez ramiona podnośnika hydraulicznego zamontowanego w ciągniku. Pomimo podjętej reanimacji, życia mężczyzny niestety nie udało się uratować. Na skutek poniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia.

Wyjaśniamy przyczyny i okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku. Decyzją Prokuratora, ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem badań sekcyjnych.

W związku ze zbliżającym się sezonem prac polowych, już teraz apelujemy o ostrożność i rozsądek podczas przygotowywania i korzystania z maszyn rolniczych. Większość zagrożeń i nieszczęśliwych wypadków można uniknąć stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.
 

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

 

Powrót na górę strony