Aktualności

Przedmiotem przypominającym broń zagroził listonoszce

Data publikacji 28.02.2023

Policjanci zatrzymali 32-latka z gminy Sawin, który przy użyciu przedmiotów przypominających broń groził listonoszce. Kobieta chcąc doręczyć przesyłkę weszła na teren jego posesji. To nie spodobało się właścicielowi, który celując w jej kierunku zażądał opuszczenia podwórka. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że było to "...dla żartów...". Za kierowanie gróźb grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na terenie jednej z miejscowości w gminie Sawin. Z relacji pokrzywdzonej listonoszki wynika, że tego dnia miała do doręczenia przesyłkę skierowaną do jednego z mieszkańców. Gdy weszła na teren posesji zobaczyła mężczyznę, który miał przy sobie przedmioty przypominające broń. Celując w jej kierunku zażądał, aby zostawiła awizo. Używająć w dodatku wulgaryzmów kazał jej natychmiast opuścić podwórko.

Kobieta następnego dnia o zdarzeniu powiadomiła policjantów z Posterunku Policji w Sawinie. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkającego pod wskazanym adresem 32-latka. Zabezpieczyli też dwie jednostki broni, które posiadał w domu.

32-latek usłyszał już zarzuty kierowania gróźb, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że było to "...dla żartów...". Zabezpieczone militaria zostaną poddane badaniom przez biegłego w zakresie balistyki.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony