Aktualności

Z apelem do kierowców - wspólne działania policjantów i uczniów

Data publikacji 22.02.2023

Wczoraj w Majdanie Starym na kierowców podróżujących w okolicy szkoły podstawowej czekała miła niespodzianka. Otóż podczas kontroli drogowej otrzymywali od dzieci kolorowy balonik i list z prośbą o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ponieważ „zdrowie i życie jest najważniejsze”

Wczoraj policjanci z biłgorajskiej drogówki wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym prowadzili wspólne działania profilaktyczne skierowane do kierowców.

Uczniowie zatrzymanym przez policjantów do kontroli drogowej kierowcom wręczali specjalnie na tą okazję przygotowany list z apelem o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dzieci proszą w nim kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie szkół, przystanków autobusowych i przejść dla pieszych, ponieważ „zdrowie i życie jest najważniejsze”. Mile zaskoczeni kierowcy otrzymywali również od dzieci kolorowy balonik.

Ta fajna akcja ma przypomnieć kierowcom jak ważne jest przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy o tym, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych użytkowników dróg. Nie spieszmy się, zachowujmy czujność i zwracajmy uwagę na znaki, a na pewno zwiększy się nasze bezpieczeństwo na drodze.

aspirant Joanna Klimek

policjanci i uczniowie stoją przy radiowozie

  • wspólna akcja policjantów i uczniów
  • policjantka i uczeń wręczają kierowcy list i balonik
  • policjanci i uczniowie stoją przy radiowozie
Powrót na górę strony