Aktualności

Wjechała do rowu i dachowała. Powodem okazały się promile

Data publikacji 19.02.2023

Kierująca Peugeotem straciła panowanie nad samochodem, zjechała z drogi i dachowała. Do zdarzenia doszło w sobotę w Paszkach Dużych. Jak się okazało, 19-latka miała w organizmie niemal promil alkoholu. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 7:00 w miejscowości Paszki Duże, w gminie Radzyń Podlaski. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy radzyńskiej drogówki wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Peugeot, 19-letnia mieszkanka gminy Radzyń Podlaski, straciła ponownie nad samochodem, zjechała do rowu, a następnie dachowała.

Kierująca została przewieziona do szpitala.  Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 19-latki niemal promil alkoholu w organizmie.

Kobieta „nabawiła się” sporych kłopotów. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

podkomisarz Piotr Mucha

  • Uszkodzony samochód marki Peugeot
  • Uszkodzony samochód marki Peugeot
  • Peugeot z uszkodzeniami po dachowaniu
Powrót na górę strony