Aktualności

Nietrzeźwy spowodował kolizję na K-19 i uciekł

Data publikacji 15.02.2023

58-letni mieszkaniec Kocka na drodze krajowej nr 19 doprowadził do kolizji drogowej z ciężarowym Volvo, a następnie odjechał z miejsca. Po zatrzymaniu, okazało się, że jest pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut przed godziną 8:00 w miejscowości Stara Wieś na drodze krajowej numer 19. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący samochodem marki Peugeot, 58-letni mieszkaniec Kocka doprowadził do kolizji drogowej z kierującym samochodem ciężarowym marki Volvo. Z relacji pokrzywdzonego oraz świadka zdarzenia wynikało, że kierujący osobówką na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, a po zderzeniu odjechał z miejsca. Świadek zdarzenia widząc całą sytuację pojechał za sprawcą kolizji drogowej i zatrzymał go na jednej z posesji. Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci okazało się, że sprawca kolizji drogowej jest pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że 58-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Teraz 58-latek odpowie za swoje czyny przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej, a także musi się liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, oraz orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

podkomisarz Piotr Mucha

Powrót na górę strony