Aktualności

„Akademia Bezpiecznej Jazdy”

Data publikacji 10.02.2023

Policjanci z Opola Lubelskiego wspólnie z Polskim Radiem Kierowców uczestniczyli w projekcie „Akademia Bezpiecznej Jazdy”. W trakcie zorganizowanych zajęć rozmawiali z młodzieżą Szkoły Podstawowej w Niezdowie rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze.

Do udziału w projekcie policjanci z Opola Lubelskiego otrzymali zaproszenie od Polskiego Radia Kierowców. W trakcie zorganizowanych zajęć rozmawiali z młodzieżą Szkoły Podstawowej w Niezdowie o bezpieczeństwie na przejściu dla pieszych czy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Młodzież z zainteresowaniem dyskutowała z autorami projektu i funkcjonariuszami, którzy wytłumaczyli najważniejsze zagadnienia związane z przejściem przez „zebrę”, jazdą na rowerze i szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Ratownicy Medyczni zaprezentowali prawidłowe wykonanie udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz opowiedzieli o najważniejszych zasadach związanych z pomaganiem poszkodowanym w m.in. wypadku samochodowym.

Założenia projektu funkcjonariusze będą kontynuować podczas licznych spotkań profilaktycznych w szkołach całego powiatu. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie jak postępować, by być bezpiecznym na drodze.

aspirant sztabowy Edyta Żur

Powrót na górę strony