Aktualności

Próby oszustwa metodą "na policjanta"

Data publikacji 08.02.2023

W dalszym ciągu dają znać o sobie oszuści, którzy bezlitośnie próbują okradać ludzi podając się za funkcjonariusza. Tylko wczoraj 7 mieszkańców powiatu opolskiego otrzymało telefon od osoby podającej się za policjantkę, która informowała o tym, że zagrożone jest ich konto bankowe. Dzięki czujności pracownicy banku jeden z mieszkańców nie stracił 18 tysięcy złotych. Apelujemy o czujność i rozwagę!

Wczoraj przed południem telefon do mieszkańca Opola Lubelskiego rozpoczął ciąg zmasowanego ataku oszustów. Mężczyzna usłyszał od kobiety podającej się za policjantkę, że oszuści zaciągnęli w jego imieniu kredyt i aby nie stracił pieniędzy, musi zapłacić 18 tysięcy złotych. Mężczyzna uwierzył w przekazaną wersję i udał się do banku celem wypłacenia gotówki. Na szczęście jedna z obsługujących go pracownic zrozumiała, że mieszkaniec Opola Lubelskiego może paść ofiarą oszusta i powiadomiła Policję.

Podobnego scenariusza z zagrożonym kradzieżą kontem oszuści użyli wczoraj 7 razy dzwoniąc do mieszkańców powiatu opolskiego z żądaniem pieniędzy. Na szczęście żaden z mieszkańców nie pozwolił się w ten sposób oszukać.   

Jak ustrzec się przed oszustem? 

1. Zachowaj ostrożność. Z bankiem kontaktuj się tylko poprzez podany oficjalnie numer telefonu.

2.  Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz.

3. Weryfikuj przekazywane Ci informację, np. dzwoniąc pod nr. alarmowy 112.

4. Rozmawiaj o zagrożeniu z seniorami, którzy najczęściej padają ofiarami oszustów.

Nie daj się oszukać!

aspirant sztabowy Edyta Żur

Powrót na górę strony