Aktualności

Jeden z kierowców dachował i wpadł do rowu, inny uderzył w drzewo

Data publikacji 07.02.2023

Padający, marznący śnieg i śliska nawierzchnia - z takimi warunkami muszą liczyć się kierowcy. Wczoraj na drogach powiatu łukowskiego doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych. Kierujący Renaultem 75-latek na śliskiej nawierzchni jezdni utracił panowanie nad swoim pojazdem i „dachował” do przydrożnego rowu. Z kolei kierujący Seatem 22-latek uderzył w przydrożne drzewo. Apelujemy o rozsądek i rozwagę.

Zimowa aura i zmieniające się warunki na drodze wymagają od jej użytkowników większej wyobraźni i rozwagi. Padający śnieg, zamarzająca mżawka czy też niskie temperatury mogą stwarzać duże utrudnienia w ruchu drogowym. Dlatego wsiadając za kółko warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas. Przy takich warunkach koła szybko tracą przyczepność. Wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę - wyprzedzania, wymijania, wchodzenia w zakręt może skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu!

Trudne warunki panowały wczoraj również na drogach powiatu łukowskiego. Niestety doszło na nich do dwóch wypadków drogowych.

Przed godziną 10.00 w Serokomli kierujący Renaultem 75-latek z Lublina, na śliskiej nawierzchni jezdni utracił panowanie nad swoim pojazdem i „dachował” do przydrożnego rowu. Pasażerka auta na szczęście nie doznała żadnych obrażeń ciała, natomiast 75-latek został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznał mężczyzna nie zagrażają jego życiu.

Poważnych urazów doznała natomiast uczestniczka wypadku drogowego, do jakiego doszło przed godziną 14.00 w Krzówce. 51-latka była pasażerką osobówki. Również tam na śliskiej nawierzchni jezdni, kierujący Seatem 22-latek z Lublina stracił panowanie nad swoim autem i uderzył w przydrożne drzewo. Także on doznał obrażeń ciała i jak jego pasażerka też został przewieziony do szpitala.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości pojazdów do warunków, jakie panują na drodze. Zima jeszcze nie skończyła się, należy spodziewać się opadów śniegu i marznącego deszczu. Takie warunki atmosferyczne powinny wzmóc w nas czujność i spowodować dostosowanie techniki jazdy do sytuacji na jezdni. Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas nadmierna prędkość może być jednym z czynników mających wpływ na utratę kontroli nad pojazdem, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

asp. szt. Marcin Józwik

 

 

Powrót na górę strony