Aktualności

Poszukiwania za zaginioną z użyciem drona i łodzi poszukiwawczej

Data publikacji 06.02.2023

Już ponad miesiąc czasu trwają poszukiwania za zaginioną mieszkanką powiatu lubartowskiego. W ubiegły piątek poszukiwania prowadzone były z użyciem łodzi poszukiwawczej, w niedzielę w działaniach uczestniczył dron. Kobieta nadal nie została odnaleziona.

Od początku tego roku trwają poszukiwania zaginionej mieszkanki powiatu lubartowskiego. Kobieta najprawdopodobniej w wyniku nieszczęśliwego wypadku wpadła do rzeki Wieprz wraz z synem. Dziecko zostało wyciągnięte z wody jeszcze tego samego dnia. Mimo przeprowadzonej reanimacji chłopiec zmarł. Poszukiwania za matką trwają dalej.

Ubiegły piątek i niedziela to kolejne dni działań poszukiwawczych. W piątek policjanci i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Firleju przy użyciu łodzi poszukiwawczej przeczesywali nurt rzeki Wieprz od Lubartowa w kierunku miejscowości Leszkowice. Wczoraj działania kontynuowali policjanci z użyciem drona DjI Matrice 30T, zakupionego przez lubartowską komendę. Urządzenie monitorowało koryto rzeki Wieprz a także linię brzegową w miejscu zdarzenia w Chlewiskach.

Przez okres ponad miesiąca czasu poszukiwania odbywały się na całej długości rzeki Wieprz od miejsca zdarzenia w Chlewiskach do granicy powiatu w kierunku miejscowości Blizocin. Przez ten czas działania poszukiwawcze prowadzone były z użyciem technicznych środków wsparcia, takich jak: bezzałogowe statki powietrzne,  łodzie poszukiwacze, śmigłowiec, sonar holowany i stacjonarny. Zadysponowane zostały grupy płetwonurków z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz jednostek wojewódzkich i powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. W działaniach brali udział także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Działania poszukiwawcze prowadzone są w dalszym ciągu.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony