Aktualności

Bez butów i kurtki biegła po drodze. Znaleźli ją policjanci i udzielili pomocy

Data publikacji 06.02.2023

Lubartowscy policjanci szybko znaleźli 40-latkę, która według zgłoszenia miała w mroźny wieczór biegać po drodze wojewódzkiej bez butów i wierzchniego ubrania. Gdy mundurowi namierzyli kobietę, znajdowała się już kilka kilometrów od Lubartowa w miejscowości Skrobów. 40-latka została odwieziona do domu, otrzymała też szybką pomoc medyczną.

W miniony piątek około godziny 20.00 dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że po jednej z ulic Lubartowa biegnie kobieta bez butów i wierzchniej odzieży.

Dyżurny natychmiast na miejsce skierował policjantów. Funkcjonariusze ruszyli do poszukiwań. Zauważyli  opisywana kobietę na drodze wojewódzkiej w miejscowości Skrobów. 40-latka biegła boso i bez ubrania. Podczas rozmowy wypowiadała się nielogicznie. Ze względów bezpieczeństwa i przemoczonej odzieży mundurowi odwieźli ją do domu a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego.

Pamiętajmy, że mamy zimę. Temperatury powietrza w ostatnich dniach spadają poniżej zera.  Jest to bardzo niebezpieczne szczególnie dla osób, które są bezdomne lub przebywają na zewnątrz. Jeżeli widzimy osobę, która może potrzebować pomocy, zgłośmy sytuację odpowiednim służbom. Zadzwońmy pod numer 112 gdzie zostaniemy poinformowani o dalszych działaniach. Pamiętajmy, że swoim zainteresowaniem możemy uratować komuś życie.
 

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

 

Powrót na górę strony