Aktualności

,,Przedszkolak bezpieczny w Sieci”

Data publikacji 05.02.2023

Tematem piątkowego spotkania policjantów z najmłodszymi w Miejskim Przedszkolu nr 4 w Lubartowie był ,,Przedszkolak Bezpieczny w sieci”. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie, kontaktach z nieznajomymi i umiejętnym korzystaniu z Internetu.

Lubartowscy policjanci, aby pogłębiać świadomość dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa prowadzą ścisłą współpracę z placówkami oświaty. W piątek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie zostali zaproszeni do Miejskiego Przedszkola numer 4 w Lubartowie na pogadankę o bezpieczeństwie.

Z dziećmi spotkali się: aspirant sztabowy Łukasz Kirylak oraz sierżant sztabowy Jagoda Stanicka. Tematem rozmowy było bezpieczeństwo najmłodszych w Sieci. Policjanci opowiadali maluchom co zrobić, gdy spotkają osobę nieznaną, przestrzegali przed internetowymi znajomymi i spędzaniem dużej ilości godzin przed monitorem.

Dodatkową formą nauki i atrakcją dla dzieci było zaprezentowanie przez gości krótkich filmów edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa. Dzieci chętnie oglądały filmy i zadawały pytania. Łącznie w zajęciach wzięło udział ponad 80 maluchów.

Było to już kolejne spotkanie policjantów w tej placówce i na pewno nie ostatnie.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony