Aktualności

Policjanci „Wkręcili się w pomaganie dla Szymusia”

Data publikacji 04.02.2023

Parczewscy policjanci przyłączyli się do wspólnej akcji zbierania nakrętek organizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na pomoc w leczeniu oraz codziennym funkcjonowaniu chorego Szymusia. Funkcjonariusze zapowiadają dalszą kontynuację zbiórki, aby pomóc spełnić marzenia chłopca o normalnym życiu. Pamiętaj, że możesz przyłączyć się i TY!

Każdego dnia w ramach codziennej służby parczewscy policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, prowadzą spotkania profilaktyczne, weryfikują zgłoszenia obywateli dotyczące niepokojących zjawisk prewencyjnych oraz kryminalnych. Tym razem funkcjonariusze oraz pracownicy komendy postanowili, także pomóc w zupełnie inny sposób.

Mundurowi z ogromną radością przyłączyli się do akcji zbierania nakrętek na rzecz 4-letniego Szymona, u którego po porodzie wykryto szmery w serduszku. Chłopiec przeszedł już operację, jednak na jego drodze pojawiły się kolejne komplikacje: wgłobienie jelita cienkiego oraz krwiomocz. Rodzinę czekają kolejne wyjazdy, badania, kontrole oraz kosztowana rehabilitacja, aby Szymek mógł normalnie i w jak największym stopniu samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie oraz aby gdy i zabawy z rówieśnikami sprawiały mu radość i wywoływały uśmiech, a nie stanowiły przeszkody niemożliwe do pokonania.

Policjanci oraz pracownicy cywilni zapowiadają dalszą kontynuację zbiórki.  Niby niewielka nakrętka a może zdziałać tak wiele. Dla nas to nic, dla innych szansa na nowe, lepsze życie. Dlatego zachęcamy mieszkańców do włączenia się w nasze działania.

Jeżeli masz w domu zebrane nakrętki i nie wiesz co z nimi zrobić, przynieś je do budynku komendy i zostaw na stanowisku dyżurnego jednostki, a on przekaże je w odpowiednie ręce. Możesz też skontaktować się z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną pod numerem telefonu 723 689 627 i wesprzeć szczytny cel jakim jest  ZDROWIE I UŚMIECH DZIECKA!!!

sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk

Powrót na górę strony