Aktualności

Wandal w potrzasku

Data publikacji 01.02.2023

Za uszkodzenie mienia odpowie 17-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw, który wracając z imprezy urodzinowej zniszczył panele ogrodzeniowe oraz elementy bramy wjazdowej na jednej z ulic. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na łączną kwotę prawie 2 tysiące złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, a swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem.

Krasnostawscy kryminalni ustalili i zatrzymali w poniedziałek sprawcę uszkodzenia mienia, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Sikorskiego w Krasnymstawie. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw.

Mężczyzna wracając z imprezy urodzinowej kopał w ogrodzenia posesji powodując uszkodzenie paneli ogrodzeniowych oraz elementy bramy wjazdowej do jednej z posesji. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na łączną kwotę prawie 2000 złotych.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za uszkodzenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony