Aktualności

Oszustwo metodą na Blika

Data publikacji 31.01.2023

19-latka chcąc pomóc koleżance, straciła tysiąc złotych. Kobieta otrzymała wiadomość od rzekomej znajomej z prośbą o przekazanie kodu Blik. Nie wiedziała, że ma do czynienia z oszustem, który wcześniej włamał się na konto społecznościowe przyjaciółki i w jej imieniu wyłudzał pieniądze.

Jedną z takich wiadomości otrzymała 19-latka. Kobieta była przekonana, że pisze do niej koleżanka, dlatego zgodziła się na przekazanie kodu BLIK. Niestety w niedługim czasie okazało się, że to nie znajoma prosiła o kod BLIK, a oszust, który włamał się na jej konto na portalu społecznościowym. Kobieta nie zweryfikowała nadawcy, przez co kod BLIK trafił do oszusta. W ten sposób straciła tysiąc złotych.

Chrońmy swoje oszczędności. Pamiętajmy, aby pochopnie nie reagować na przesyłane prośby o pożyczkę. Przed podjęciem decyzji o wysłaniu blika zweryfikujmy wcześniej, czy wiadomość została przesłana przez kogoś bliskiego. Wystarczy zadzwonić do takiej osoby i potwierdzić, czy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. Jest to najprostszy sposób, aby nie stracić oszczędności.

aspirant sztabowy Faustyna Łazur

Powrót na górę strony