Aktualności

Wyprzedzanie zakończone zderzeniem. Uważajmy na trudne warunki na drogach

Data publikacji 31.01.2023

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze były przyczyną wczorajszego zdarzenia drogowego w Klementynowie. Podczas manewru wyprzedzania peugeot zderzył się z renault. Policjanci apelują o ostrożność na drogach!

Do tego darzenia doszło wczoraj około godziny 18:40 na drodze wojewódzkiej numer 815 w miejscowości Klementynów. Jak wynika z ustaleń policjantów 53-letnia kierująca samochodem marki Renault nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania doprowadziła do bocznego zderzenia z Peugeotem.

Peugeotem kierowała 23-letnia mieszkanka gminy Wohyń. W wyniku zderzenia oba pojazdy zostały uszkodzone. Na miejscu pomocy medycznej kobietom udzielili ratownicy z przejeżdżającej karetki.

Obie kierujące były trzeźwe. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym kredytowanym w wysokości 1050 złotych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności na drodze. Przypominają o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na jezdni. Naprzemienne opady deszczu lub śniegu powodują, że jezdnia staje się wyjątkowo śliska.
 

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

 

Powrót na górę strony