Aktualności

Poszukiwany ENA za zabójstwo dziennikarza w rękach Policji

Data publikacji 31.01.2023

Zatrzymaliśmy 35-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania za udział w zabójstwie dziennikarza, do którego doszło w Amsterdamie latem 2021 roku. Mężczyzna wpadł podczas akcji wymierzonej przeciwko grupie osób wytwarzającej narkotyki.

W weekend kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie prowadzili działania wobec osób produkujących narkotyki. Do realizacji doszło w województwie lubuskim wspólnie z policjantami z CBŚP w Gorzowie Wielk. Funkcjonariusze weszli do jednego z domów, w którym produkowany miał być mefedron i jego pochodne. Na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn oraz zabezpieczyli narkotyki.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania obu zatrzymanych mężczyzn, w jednum z mieszkań zastali nieznanego mężczyznę. Po ustaleniu jego danych personalnych okazało się, że jest nim 35-letni Konrad G. poszukiwany o współudział w zabójstwie dziennikarza z Holandii. Do zbrodni doszło 6 lipca 2021 roku w Amsterdamie. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania od lipca 2022 roku w celu aresztowania i ekstradycji. 35 - latek pochodzi z powiatu hrubieszowskiego, był wcześniej notowany za przestępstaw narkotykowe oraz wlamania.

Zdjęcie przedstawia zatrzymanego mężczyznę poszukiwanego za zabójstwo.

nadkomisarz Andrzej Fijołek

Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

Powrót na górę strony