Aktualności

Zatrzymani nietrzeźwi kierujący - jeden z zakazem, drugi bez uprawnień, a trzeci z dziećmi w aucie

Data publikacji 30.01.2023

Podczas weekendu janowscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich miało ponad dwa promile alkoholu w organizmie i jechali mając zakaz i decyzję o cofnięciu uprawnień. Trzeci z kierujących miał ponad promil i przewoził dwójkę dzieci.

Pierwszego kierującego zatrzymali w sobotę policjanci z patrolu na jednej z ulic w Janowie Lubelskim. 42-latek kierował Toyotą. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że ma w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna przewoził dwójkę nastoletnich dzieci.

Kolejnego kierującego zatrzymał do kontroli patrol ruchu drogowego. 42-latek kierował Volkswagenem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo jak ustalili policjanci mężczyzna posiada aktualnie zakaz prowadzenia pojazdów.

Trzeci nietrzeźwy kierujący zatrzymany został wczoraj przez patrol drogówki. 35-latek kierujący Oplem miał w organizmie ponad dwa promile. Mężczyzna miał również cofnięte uprawnienia do kierowania.

Teraz wszyscy trzej odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Jeden dodatkowo odpowie za  jazdę mimo orzeczonego zakazu, drugi za jazdę bez uprawnień. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego jazda „na podwójnym gazie” zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności

aspirant sztabowy Faustyna Łazur

Powrót na górę strony