Aktualności

2500 złotych mandatu za zbyt szybką jazdę

Data publikacji 30.01.2023

Wysokim mandatem karnym zakończył brawurową jazdę 23-letni kierujący Audi, który w sobotni poranek w Dąbrowie Tomaszowskiej jechał z prędkością 177 km/h. Mężczyzna za jazdę o 87 km/h za szybko, otrzymał 2500 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych i apelujemy o rozsądek za kierownicą.

Od ponad roku obowiązują przepisy zaostrzające kary dla kierowców popełniających wykroczenia drogowe, których nieprzestrzeganie przyczynia się do powstawania wypadków.

O dotkliwych konsekwencjach naruszenia tych przepisów przekonał się w sobotni poranek mieszkaniec gminy Krasnobród. 23-letni kierujący Audi w Dąbrowie Tomaszowskiej jechał prawie dwukrotnie szybciej niż powinien. Na drodze gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 90 km/h, jechał z prędkością 177 km/h. Mężczyzna otrzymał 2500 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Powrót na górę strony