Aktualności

Dachowanie w Sięciaszce

Data publikacji 29.01.2023

Zimowa aura i zmieniające się warunki na drodze wymagają od jej użytkowników większej wyobraźni i rozwagi. Padający śnieg, zamarzająca mżawka czy też niskie temperatury mogą stwarzać duże zagrożenia w ruchu drogowym. Minionej nocy przekonał się o tym 19-latek kierujący Hondą Accord.

Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas nadmierna prędkość może być jednym z czynników mających wpływ na utratę kontroli nad pojazdem, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Minionej nocy łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Sięciaszce. Z ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący Hondą Accord 19-latek z gminy Łuków zjechał z jezdni, uderzył w metalową barierę, ogrodzenie posesji i „dachował” w przydrożnym rowie. W wyniku zdarzenia pasażer osobówki doznał niegroźnych urazów, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mundurowi ustalili, że bezpośrednią przyczyną zaistniałego zdarzenia była nadmierna prędkość na łuku drogi, niedostosowana do panujących warunków i umiejętności kierującego osobówką 19-latka. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, którego następstwem były niegroźne urazy pasażera, policjanci ukarali młodego kierującego mandatem w wysokości 1500 złotych. Dodatkowo na jego konto „wpłynęło” 12 punktów.

Przypominamy - kierując pojazdem należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną, szczególnie na śliskiej nawierzchni. Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

aspirant sztabowy Marcin Józwik

Powrót na górę strony