Aktualności

Z promilami i z nadmierną prędkością

Data publikacji 29.01.2023

Punkty karne, zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności to konsekwencje, z jakimi musi liczyć się 48-latek z powiatu siedleckiego. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i kierując ciężarówką przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się po ulicy Radzyńskiej. Na tym odcinku drogi biegnącej w obszarze zabudowanym, zgodnie z oznakowaniem dopuszczalna prędkość pojazdów nie może przekraczać 50 km/h. Według zgłoszenia dokonanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w tym  miejscu ta prędkość jest przekraczana. Kolejny raz zgłoszenie dokonane na tej aplikacji potwierdziło się.

W piątek po godzinie 10:00 policjanci sprawdzili prędkość jadącego tą drogą samochodu ciężarowego marki Man. Okazało się, że kierujący pojazdem 48-latek z powiatu siedleckiego przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość. Kontrolując kierowcę ciężarówki policjanci poczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że alkohol spożywał poprzedniego dnia i nie sądził, że znajduje się jeszcze pod działaniem alkoholu.48-latek już stracił prawo jazdy i wkrótce  usłyszy zarzuty. Grozi mu co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Pamiętajmy nawet najmniejsza ilość alkoholu obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierującego.

aspirant sztabowy Marcin Józwik

Powrót na górę strony