Aktualności

Zderzenie Mercedesa z ciężarówką na DK-17

Data publikacji 27.01.2023

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło dzisiaj po południu w Łopienniku Górnym na DK 17. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują na to, że kierowca osobówki wyprzedzał ciąg pojazdów i w momencie zjazdu na swój pas ruchu wjechał w tył ciężarówki. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 12:00 na drodze krajowej numer DK17 w miejscowości Łopiennik Górny na trasie Piaski Krasnystaw.

Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, 54 letni kierowca Mercedesa na odcinku drogi dwujezdniowej wyprzedzał pojazdy jadące lewym pasem ruchu. W momencie próby zjechania na swój pas ruchu wjechał na tył samochodu ciężarowego marki Scania, którym kierował 62 – latek z Krasnegostawu.

Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia drogowego i apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drodze.

aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony