Aktualności

Uważajmy na drodze

Data publikacji 27.01.2023

Kierujący jednośladem 81-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Opel Corsa. Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia oraz interwencji karetki Pogotowia Ratunkowego żaden z uczestników nie wymagał hospitalizacji. Apelujemy o szczególną ostrożność i uwagę na drodze, na której pamiętajmy, że nie jesteśmy sami.

Wczoraj około godziny 12:00 policjanci świdnickiej drogówki otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Świdniku na ulicy Modrzewiowej. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 81-letni kierujący rowerem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Opel Corsa. Doszło do potrącenia rowerzysty. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia ratunkowego. Kierujący jednośladem z uwagi, iż uskarżał się na bóle kręgosłupa trafił do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że doznał ogólnych potłuczeń.

Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.Policjanci czynności służbowe związane z obsługą zdarzenia zakończyli na postępowaniu mandatowym wobec kierującego jednośladem.

Apelujemy o szczególną ostrożność na drodze, na której pamiętajmy, że nie jesteśmy sami. Bezpiecznie jest kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Szczególnie zimą, kiedy szybko zapada zmrok, a my zazwyczaj nosimy ciemne ubrania, nośmy elementy odblaskowe, co zwiększy naszą widoczność na drodze.

komisarz Magadalena Szczepanowska

Powrót na górę strony