Aktualności

Pijany 34-latek doprowadził do czołowego zderzenia

Data publikacji 27.01.2023

Do groźnego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Nowosiółki na DW-852. 34-letni kierujący Volvo, mając w organizmie ponad 1,5 promila doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka Volkswagenem. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały hospitalizowane. 34-letni sprawca wypadku został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17:00 w miejscowości Nowosiółki w gminie Telatyn na drodze wojewódzkiej numer 852. Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch osobówek.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 34-letni kierujący Volvo, na prostym odcinku drogi, podczas wyprzedzania zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka 46- letnim kierującym Volkswagenem. W Volvo podróżowało 5 osób z czego czworo to mieszkańcy gminy Telatyn. 11-letnia pasażerka tego pojazdu została hospitalizowana. Volkswagenem podróżowały 2 osoby z gminy Dołhobyczów, które również zostały hospitalizowane z uwagi na poniesione obrażenia.

Jak się okazało, 34-letni kierujący Volvo w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Odpowie za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości. Grozi nawet 4,5 roku pozbawienia wolności. Kierujący Volkswagenem był trzeźwy.

Szczegółowe przyczyny i okoliczności  wypadku wyjaśniają policjanci z tomaszowskiej komendy.

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Powrót na górę strony