Aktualności

Podczas cofania potrącił śmiertelnie pieszego

Data publikacji 26.01.2023

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w Końskowoli w powiecie puławskim. Kierujący ciężarowym Mercedesem wykonując manewr cofania najechał na mężczyznę stojącego w zatoczce autobusowej. 69- latek poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy do uczestników ruchu o zachowanie ostrożności na drodze!

Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj przed godziną 15 w Końskowoli, w powiecie puławskim. 62- latek kierujący ciężarowym Mercedesem  zatrzymał się na zatoczce autobusowej i rozpoczął manewru cofana. Prawdopodobnie nie zauważył pieszego, który miał znajdować się na jezdni w zatoczce autobusowej i go potrącił.

Dopiero po zakończeniu manewru cofania zauważył przed swoim autem  mężczyznę leżącego na jezdni. Pierwsi świadkowie zdarzenia natychmiast podjęli reanimację, jednak na skutek poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu. Przybyli na miejsce ratownicy potwierdzili zgon.

Kierujący był trzeźwy i posiadał wszystkie wymagane dokumenty. Policjanci ustalili, że ofiarą wypadku był 69-letni mieszkaniec powiatu puławskiego.

Czynności na miejscu wypadku policjanci wykonywali pod nadzorem prokuratora. Po raz kolejny apelujemy do uczestników ruchu o zachowanie ostrożności na drodze.

starszy sierżant Małgorzata Okoń

  • miejsce śmiertelnego wypadku. Ciężarówka, obok czerwony parawan
  • miejsce śmiertelnego wypadku. Ciężarówka, obok czerwony parawan, pojazd strażaków i policjanci
Powrót na górę strony