Aktualności

Uważajmy na przesyłane fałszywe linki podczas sprzedaży w Internecie

Data publikacji 25.01.2023

28-latka została oszukana podczas sprzedaży kurtki za pośrednictwem aplikacji Vinted. Kupujący wysłał fałszywe linki do logowania na stronę banku, na które kobieta zalogowała się w wyniku czego z konta bankowego wykonano dwa przelewy na kwoty po 2 950 złotych oraz przeprowadzono kilka transakcji internetowych. Łącznie mieszkanka gminy Włodawa straciła ponad 9000 złotych. Zachowajmy ostrożność podczas transakcji elektronicznych.

Do włodawskiej komendy zgłosiła się 28-latnia mieszkanka gminy Włodawa, która oświadczyła że sprzedawała kurtkę za pośrednictwem aplikacji Vinted. Kupujący wysłał kobiecie fałszywe linki do logowania na stronę banku na które się zalogowała. Oszust przechwycił jej dane do logowania wykonując dwa przelewy na kwotę 2 950 złotych każdy oraz wykonał kilka internetowych płatności kartą. Łącznie 28-latka straciła 9 250 złotych.
 
Apelujemy o zachowanie zasady ograniczonego zaufania nie tylko podczas kupowania towaru, ale także podczas jego sprzedaży. Nigdy nie podawajmy osobom postronnym danych dostępowych do naszego konta, gdyż są to dane wrażliwe i nikt poza nami nie powinien ich znać. Pamiętajmy że przekazując te dane umożliwiamy dostęp do naszego konta bankowego oraz możliwość wykonywania na nim operacji finansowych.
 
aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

 

Powrót na górę strony