Aktualności

Pijany kierowca tira jechał całą szerokością drogi

Data publikacji 25.01.2023

60-letni mieszkaniec województwa łódzkiego kierował samochodem ciężarowym z naczepą jadąc całą szerokością drogi. Jego „manewry” zauważył inny kierujący, który powiadomił policjantów. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem.

Wczoraj około godziny 8:00 policjanci biłgorajskiej drogówki w Korczowie zatrzymali kierowcę samochodu ciężarowego Scania z naczepą. Mężczyzna jechał całą szerokością drogi, zmuszając innych kierujących do ucieczki na pobocze. Za ciężarówką jechał samochodem mieszkaniec gminy Obsza, który widząc bardzo niebezpieczne zachowanie kierowcy powiadomił policjantów.

Jak ustalili funkcjonariusze za kierownicą Scanii siedział 60-letni mieszkaniec gminy Moszczenica w województwie łódzkim. Przeprowadzone przez nich na miejscu kontroli badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał on w organizmie prawie promil alkoholu.

Mężczyzna już stracił prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, bardzo wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony