Aktualności

Policjanci o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych

Data publikacji 24.01.2023

Hrubieszowscy policjanci odwiedzili dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 4 w Hrubieszowie, aby porozmawiać o bezpiecznym wypoczynku podczas ferii zimowych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały mundurowych i zadawały wiele ciekawych pytań.

Spotkanie policjantów z dziećmi i ich opiekunami odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 4 w Hrubieszowie. Podczas prelekcji funkcjonariusze przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie trwania zimowego wypoczynku. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Policjanci przypomnieli o zasadzie ograniczonego zaufania wobec osób nieznajomych zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.

Nieodłącznym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Dzieci uważnie słuchały pogadanki z policjantami miały także wiele ciekawych pytań i trafnych spostrzeżeń.

aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak

Powrót na górę strony