Aktualności

Wizyta młodych strażaków

Data publikacji 24.01.2023

Policjantów z ryckiej komendy odwiedzili członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Stryju. Młodzi ludzie zwiedzali budynek komendy i zapoznali się z pracą policjantów. Dodatkowo w ramach akcji „Bezpieczne Ferie. Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci rozmawiali z nimi na temat bezpieczeństwa w czasie spędzania czasu wolnego. Na zakończenie wszyscy otrzymali odblaski.

W sobotę policjantów odwiedzili członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Stryju. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji radiowozu oraz sprzętu policyjnego. Funkcjonariusze zwracali uwagę na jego wyposażenie świadczące o tym, że jest to pojazd uprzywilejowany.  Dużo radości sprawiła uczestnikom spotkania możliwość przymierzenia między innymi kamizelki kuloodpornej. Dzieci przyjrzały się również pracy oficera dyżurnego na stanowisku kierowania. Największym zainteresowaniem cieszyła się policyjna strzelnica w której funkcjonariusze doskonalą swoje umiejętności oraz siłownia. Policjanci  opowiedzieli  między innymi o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na strzelnicy. Uczniowie obejrzeli niezbędne podczas strzelania wyposażenie zabezpieczające wzrok i słuch. Nie mniejszą ciekawość wykazały przyglądając się pracy technika kryminalistyki, który opowiedział im o swojej pracy i pokazał im w jaki sposób zabezpiecza ślady kryminalistyczne.

Podczas spotkania w komendzie  w ramach akcji „Bezpieczne ferie. Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”  funkcjonariusze opowiedzieli  o zasadach bezpiecznego zachowania się w czasie zabaw zarówno w domu, jak i w czasie pobytu na zimowiskach. Promowali aktywne formy wypoczynku jednocześnie informując o zagrożeniach i sposobach ich unikania.  

Dodatkowo policjanci poruszyli temat cyberprzemocy. Wyjaśnili czym jest cyberprzemoc oraz  przypomnieli  zasady bezpiecznego poruszania się w sieci. Mundurowi  przedstawili młodym ludziom, jakie zachowania będą traktowane jako stosowanie cyberprzemocy. Naświetlili także, że zachowanie sprawców  nie jest anonimowe i bezkarne.  Karalność może także wpływać na przyszłość młodych ludzi.

Tematem spotkania było także bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Apelowali o to, aby w czasie zimowego wypoczynku  młodzi ludzie  zadbali o widoczność na drodze, którą gwarantują odblaski.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski, aby mogły bezpiecznie poruszać się po drodze.

aspirant sztabowy  Agnieszka Marchlak

  • policjanci podczas spotkania z dziećmi
  • policjanci podczas spotkania z dziećmi
  • policjanci podczas spotkania z dziećmi
  • policjanci podczas spotkania z dziećmi
  • policjanci podczas spotkania z dziećmi
  • policjanci podczas spotkania z dziećmi
Powrót na górę strony