Aktualności

Pijany kierowca wpadł w miejscu wskazanym na KMZB

Data publikacji 24.01.2023

2 lata pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna to kara z jaką musi liczyć się 29-letni kierowca Nissana. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i przekroczył dozwoloną prędkość. Wpadł w miejscu wskazanym na KMZB.

Policjanci z biłgorajskiej drogówki sprawdzali wczoraj prędkość pojazdów poruszających się między innymi na ulicy Nowakowskiego w Biłgoraju, gdzie dopuszczalna prędkość pojazdów nie może przekraczać 50 kilometrów na godzinę. Około godziny 12:40 policjanci sprawdzili prędkość jadącego tą drogą samochodu marki Nissan.

Okazało się, że kierujący pojazdem 29-latek z Biłgoraja przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 20 kilometrów na godzinę. Dalsza kontrola wykazała, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Przeprowadzone na miejscu przez policjantów badanie na zawartość alkoholu wykazało, że ma on w organizmie ponad 2,5  promila alkoholu.

Mężczyzna już stracił prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, bardzo wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony