Aktualności

Policjanci o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych

Data publikacji 23.01.2023

Kilka dni temu rozpoczęły się ferie zimowe. Policjanci spotykają się z dziećmi na pogadankach o bezpieczeństwie w szkołach i instytucjach, które prowadzą dodatkowe zajęcia w tym czasie. W ubiegły piątek dzielnicowi: asp. szt. Mariusz Janek mł. asp. Stanisław Junik rozmawiali o bezpieczeństwie w czasie ferii w Publicznej Bibliotece Gminnej w Firleju.

Piątkowe spotkanie odbyło się w Publicznej Bibliotece Gminnej w Firleju. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie trwania zimowego wypoczynku. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Mundurowi przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby. Uświadomili dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.

Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Dzieci słuchały z zainteresowaniem i chętnie zadawały pytania. Po zakończonym spotkaniu każdy z uczestników dostał od mundurowych gadżet przypominający o bezpieczeństwie.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony