Aktualności

Wpadła, bo nie miała oświetlenia w rowerze

Data publikacji 22.01.2023

63-letnią kobietę, która  wybrała się na przejażdżkę rowerem zatrzymali w Dęblinie policjanci ryckiej drogówki. Uwagę policjantów wzbudził fakt, że rower nie posiadał oświetlenia. Jak się okazało to nie jedyne przewinienie mieszkanki powiatu ryckiego. Z badania wynikało, że w organizmie miała ponad 1,5 promila alkoholu. Pijana cyklistka została ukarana  mandatem  w wysokości 2,5 tys. zł.

Funkcjonariusze ryckiej drogówki zatrzymali w Dęblinie do kontroli drogowej rowerzystkę. Powodem kontroli był fakt, iż pomimo zapadającego zmierzchu kobieta poruszała się rowerem bez wymaganego oświetlenia.  Podczas wykonywanych czynności  mając podejrzenia co do stanu trzeźwości cyklistki, policjanci poddali ją badaniu na zawartość alkoholu.  Jak się okazało 63-letnia mieszkanka powiatu ryckiego była nietrzeźwa, miała ponad 1,5 alkoholu w organizmie. Rowerzystka za swoje przewinienia została  ukarana mandatem  w kwocie  2,5 tysiąca złotych.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy  rowerzysta na drodze to nie tylko zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy takim kierowcom kierować pojazdem i korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, natychmiast poinformujmy o tym Policję. Alkohol obniża  koncentrację, spowalnia  reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym.

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony