Aktualności

Pijany z dożywotnim zakazem

Data publikacji 19.01.2023

Nawet do 5 lat więzienia grozi 55-latkowi, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas pościgu uciekał ulicami miasta powodując dwie kolizje, a następnie porzucił auto i uciekał pieszo zostawiając auto na jednej z posesji. Mężczyzna miał ponad 2 promile i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

We wtorek po godzinie 15:00 policjanci z Lubartowa podczas patrolu miasta zauważyli busa marki Opel Movano, który nie trzymał właściwego toru jazdy. Mundurowi postanowili zatrzymać ten samochód do kontroli drogowej przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. 55-letni kierowca najpierw zatrzymał się, a następnie gwałtownie ruszył i podjął próbę ucieczki. Mężczyzna uciekał ulicami Lubartowa, a następnie ulicą Lubelską w kierunku miejscowości Łucka. Podczas ucieczki spowodował dwie kolizje drogowe. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kontynuując ucieczkę, wjechał na jedną z posesji w gminie Lubartów. Razem z pasażerem wybiegli z auta i próbowali zbiec w kierunku zabudowań. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów.

55-letni kierowca został przewieziony do komendy celem wykonania z nim dalszych czynności procesowych. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dzisiaj Prokurator zastosował wobec 55-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenie majątkowe w wysokości 5000 złotych.

55-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli pomimo wydanego przez osobę uprawnioną polecenia do zatrzymania, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i pomimo obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów i decyzji o cofnięciu uprawnień. Za powyższe mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spowodowanie dwóch zdarzeń drogowych i uszkodzenia pojazdów.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony