Aktualności

Na "podwójnym gazie" wjechał w barierę energochłonną

Data publikacji 19.01.2023

41-latek z gminy Szczebrzeszyn jadąc Fiatem, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. Do zdarzenia doszło w Żdanowie. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile w organizmie. Stracił już prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara finansowa.

Wczoraj po południu dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Żdanów. Na miejsce natychmiast skierował policjantów, którzy zastali stojący na jezdni uszkodzony samochód marki Fiat oraz kierującego. 

Wstępne ustalenia dokonane przez policjantów na miejscu zdarzenia wskazują, że 41 latek poruszał się Fiatem w kierunku miejscowości Mokre i nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Następnie stracił panowanie nad pojazdem i przodem samochodu uderzył w barierę energochłonną powodując uszkodzenie zarówno samego pojazdu, jak i bariery.

Kierujący podróżował sam. W wyniku zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń. Okazało się, że mężczyzna był pod działaniem alkoholu. Wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile. Stracił już prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

Z uwagi na wykonywane na miejscu przez policjantów czynności przez pewien czas pas ruchu, na którym doszło do zdarzenia był zablokowany. Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

starszy aspirant Katarzyna Szewczuk

Powrót na górę strony