Aktualności

W oku "magicznej tuby" - ferie z policjantami

Data publikacji 19.01.2023

Trwają ferie zimowe więc policjanci odwiedzają dzieci spędzające czas na zimowiskach. W końcu pada śnieg, więc warto przypomnieć najmłodszym jak bezpiecznie spędzać czas podczas zimowego wypoczynku.

Czas ferii zimowych jest dla policjantów doskonałą okazją, aby prowadzić spotkania z dziećmi spędzającymi czas na zimowiskach. Takie spotkania miały miejsce także przed rozpoczęciem ferii, policjanci odwiedzali wtedy przedszkolaków oraz uczniów i rozmawiali na tematy związane z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze podkreślali, że niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżali na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Licząc na to, że chociaż druga połowa ferii będzie biała przestrzegają przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i zjeżdżaniu na sankach w pobliżu dróg. Podkreślają jak ważne jest właściwe zachowanie na drodze, w tym bycie widocznym. W tym celu policjanci zaprezentowali dzieciom specjalnie skonstruowaną "magiczną tubę". Po zajrzeniu do środka dziecko przyciska guziczek i wtedy może zobaczyć różnicę pomiędzy widocznością osoby z elementem odblaskowym i bez takiego elementu poruszającą sie po zmroku. To świetne urządzenie policjanci pozyskali dzięki pomocy Urzędu Miasta w Biłgoraju. Dzięki temu w sposób obrazowy jasne staje się, że noszenie odblasków to kwestia bezpieczeństwa nas samych i naszych najbliższych.

Podczas spotkań policjanci przypominają dzieciom o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, a przede wszystkim zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi poznanymi w sieci.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony