Aktualności

Zabezpieczamy protest rolników w Chełmie

Data publikacji 17.01.2023

Zabezpieczamy protest środowisk rolniczych w Chełmie. Całkowicie zablokowana jest ulica Rejowiecka na odcinku od Ronda Dmowskiego do skrzyżowania z ulicą Szpitalną. Ruch samochodów ciężarowych został całkowicie wstrzymany. Wyznaczyliśmy objazdy.

W Chełmie trwa protest środowisk rolniczych. Zgromadzenie planowane jest do dnia 19 stycznia do godziny 11:00. Całkowicie zablokowana jest ulica Rejowiecka na odcinku od Ronda Dmowskiego do skrzyżowania z ulicą Szpitalną. Na pozostałym odcinku odbywa się ruch lokalny.

Całkowicie wstrzymany został ruch samochodów ciężarowych na odcinku drogi krajowej numer 12 przebiegającej przez Chełm. Samochody osobowe kierowane będą na ulicę Lubelską. Utrudnienia w ruchu mogą występować również na innych drogach dojazdowych prowadzących do Chełma oraz głównych ulicach miasta.

Kierowców samochodów ciężarowych jadących na Ukrainę bądź też wyjeżdżających z Ukrainy prosimy o kierowanie się na inne przejścia graniczne.

Zorganizowaliśmy objazdy dla samochodów ciężarowych:

  • dla jadących od Lublina w kierunku Chełma: na drodze krajowej nr 12 w Maryninie należy kierować się przez miejscowości Pawłów, Krasnystaw, Wojsławice;
  • dla jadących od Chełma: należy kierować się ul. Kolejową, ul. Przemysłową, ul. Litewską, ul. Hrubieszowską, a następnie do miejscowości Wojsławice, Krasnystaw.

Przez cały czas protestu czuwamy nad bezpieczeństwem. Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w tym czasie oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy. Przygotowując się do podróży powinniśmy uwzględnić dłuższy niż zwykle czas dojazdu.

 

nadkom. Andrzej Fijołek

Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

Powrót na górę strony