Aktualności

Nadmierna prędkość skończyła się dachowaniem

Data publikacji 14.01.2023

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj w miejscowości Ulów w gminie Susiec. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na pobocze i dachował. Na szczęście 18-letni kierowca nie odniósł poważnych obrażeń.

Wczoraj dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Ulów w gminie Susiec doszło do zdarzenia drogowego. Mundurowi ustalili, że kierujący Volkswagenem, 18-letni mieszkaniec gminy Susiec stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na pobocze drogi, a następnie dachował. Kierowca prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

18-latek może mówić o dużym szczęściu. Został przewieziony do tomaszowskiego szpitala, a po przebadaniu zwolniony. Nie odniósł poważnych obrażeń, a za brawurową jazdę otrzymał mandat karny. 

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi. Okres zimowy, to czas szczególnie trudny dla uczestników ruchu drogowego. Opady śniegu czy marznącego deszczu powodują, że drogi mogą być śliskie, dlatego musimy zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze.

młodszy aspirant Monika Ryczek

Powrót na górę strony