Aktualności

Kontrola drogowa zakończona aresztem

Data publikacji 13.01.2023

Tymczasowym aresztem zakończyła się podróż dla 30 – letniego mieszkańca Lublina. Policjanci z Milejowa podczas kontroli jego Seata Toledo znaleźli ponad 70 gram substancji psychotropowych w postaci 3 – CMC.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek. Około godziny 22.00 policjanci z Posterunku Policji w Milejowie w miejscowości Łysołaje, gmina Milejów zatrzymali do kontroli drogowej pojazd Seat Toledo. Za kierownicą siedział 30 - letni mieszkaniec Lublina. Nerwowe zachowanie kierującego wzbudziło czujność policjantów. Mundurowi podejrzewając, że ma coś do ukrycia sprawdzili wnętrze auta.

Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze w kieszeni fotela znaleźli dwa woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 70 gram nielegalnej substancji. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że jest to substancja psychotropowa w postaci 3 – CMC.

30 - latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Usłyszał zarzut posiadania  znacznej ilości narkotyków. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu. Na podstawie materiałów zgromadzonych przez łęczyńskich policjantów sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z obowiązującym prawem posiadanie znacznych ilości środków psychotropowych zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony