Aktualności

Chciała sprzedać sukienkę, weszła w link i straciła ponad 2 tysiące złotych

Data publikacji 12.01.2023

23 – latka postanowiła sprzedać przez internet sukienkę, szybko skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Kobieta weszła w podesłany jej przez nieznajomą link i straciła ponad 2 000 złotych. Przypominamy, że niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w internecie nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych!

Wczoraj zgłosiła się do nas 23 - letnia mieszkanka powiatu, która  została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż sukienkę. Za pośrednictwem aplikacji skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem, która podesłała jej link. Podała dane, które umożliwiły dostęp do jej konta oszustowi. Po jakimś czasie okazało się, że straciła ponad 2 tysiące złotych.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przypominamy - jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę gdzie mamy podać swoje dane lub dane do płatności nie róbmy tego! Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony